Yaşam

“Müziğin melezleşmesini güzel buluyorum”

İSTANBUL (İGFA)- Müzisyen ve yapımcı Sena Gül, nam-ı diğer Paptircem, Fi Fijör adlı müzikal talk show programı Violent PSM YouTube kanalında devam ediyor. “Fi Fijör” programının yeni konuğu “Bir Derdim Var”, “Cambaz”, “Sevda Çiçeği” ve “Araf” gibi kült hitleriyle Mor ve Ötesi’nin solisti başarılı müzisyen Harun Tekin, güçlü PSM stüdyolarında müzik, sohbet ve eğlence dolu. .

Harun Tekin, Paptircem’den “Biliyorsunuz artık işler değişiyor ve herkes yeni bir şeyler denemeye başladı. Özellikle yeni nesil, bölüm ya da yeni müzik hakkında ne düşünüyorsunuz? ‘Bugünü ve yakın geleceği bağlayabilecek bir şey söylemek’ sorusuna; Bence bu çağ, müzik dinlemenin daha az fanatik olduğu bir çağ. Biz müzik yapmaya başladığımızda metalciler, cazcılar, rapçiler vardı ve bu tipler daha baskın kimliklerdi. Bunlar da tüketim alışkanlıklarıyla ilgili, şimdi olduğu gibi tüm müziğin parmaklarının ucunda olduğu bir dünya yoktu.

Bizim zamanımızda seçerek ulaşmak gerekiyordu. Arkadaşların ne dinliyorsa ondan nasihat alıyordun, mesele ’20 albüm alırım üçünü beğenirim’ demek değildi. Ayda bir albüm alabilirdin ya da kaset yapabilirdin. Hepsinin sınırlı bilgisi vardı ve birinin yaptığı seçimleri dinliyorlardı. Artık dünyadaki bütün müzikleri dinleyebiliyorsunuz, bunun getirdiği bir melezleşme olduğunu düşünüyorum ve çok sağlıklı ve güzel buluyorum. Buna yaklaşmak ve uyum sağlamak için önümüzdeki aylarda oldukça farklı denemelerimiz olacağını söyleyebilirim.” Karşılığında ise müziğe bugünkü bakışından ve son dönemdeki projelerinden tüyolar vererek samimi açıklamalarda bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu